Соняшник – поширений та обробляється фермерами скрізь, де дозволяє клімат. Йде на виробництво олії та кормів. У культури є деякі особливості зростання та розвитку: проростає повільніше, ніж ростуть бур’яни, тому обробляти її допомагають хімікати. Гербіциди для захисту соняшнику бувають чотирьох типів, про які поговоримо нижче.
ВИДИ
Нагадаємо, що це хімічні препарати, які застосовуються для боротьби з бур’янами. Вони бувають:
- Довсходові;
- Післясходові;
- Селективні;
- Системні суцільної та вибіркової дії.
Давайте коротко пройдемося з усіх видів.
ДОХОДОВІ
Ця група препаратів використовується на початковому етапі розвитку рослини в проміжку між посівом насіння та появою перших сходів. У цей час починається проростання культурних посадок разом із бур’янами. Соняшник цей період настає через 12-14 днів після посіву. У початковій стадії розвитку закладається рівень майбутньої продуктивності виходячи з кількості вологи та поживних речовин, що є у ґрунті. Рослиною враховується світло та сусідство бур’янів. Тому що менше воно відчуває запасів у грунті у розвиток, тим гірше закладається продуктивність у біологічну пам’ять.
Таким чином, боротьбу з бур’яном починають якомога раніше, щоб соняшник відгукнувся на вашу турботу.
Допомагають у цьому вчасно внесені ґрунтові гербіциди – основа для дотримання технології вирощування соняшників. Вони допомагають рослинам розпочати повноцінне життя, будучи профілактичним засобом.
Такий препарат – Харнес. Це ґрунтовий гербіцид контактної дії. Використовується для знищення однорічної злакової, деякої дводольної бур’янів по соняшниках, кукурудзі, сої. На 1 га потрібно від 1,5 до 3 літрів. Вносити засіб потрібно до посіву або одночасно з ним, і після того, поки не з’явилися сходи.
ПІСЛЯХОДОВІ
Якщо так сталося, що довсходові препарати вчасно не внесли в ґрунт, підстрахуйтесь, використовуйте післясходові засоби. Діючі речовини, що знаходяться в них, блокують виробництво і синтез необхідних бур’янів амінокислот. Вони випускаються у вигляді розчинних у воді гранул або концентрованої емульсії. Засіб наносять на соняшники, орієнтуючись на сходи бур’янів. У стебла має бути 3-4 листочки, висота мінімум 10-15 см. Такий препарат – Беккард 125 КЕ. Він працює селективно, губить бур’яни, не дає їм прорости знову.
СЕЛЕКТИВНІ
Це препарати, що вибірково згубно діють на одні рослини, не ушкоджуючи сусідні культури іншого виду. У тому числі можна назвати Піонер 900.
Ще варто відзначити Таргет Гіпер, обприскування яким проводять коли на молодих бур’янах з’явилося від двох до чотирьох листків. У випадку з пирієм повзучим обробку проводять, коли рослина досягає довжини від десяти до п’ятнадцяти сантиметрів. Норма витрати становить 300–500 мл на гектар.