Багато хто чув, що кавоварку можна не купувати, а орендувати. І навіть можливо нібито отримати кавоварку безкоштовно, що особливо привабливо, з урахуванням їх високої вартості. Навіть найпростіші моделі коштують пару-трійку тисяч рублів, якщо мова про зернові автомати. Оренда кавової машини або кавоварки в Києві сама вигодна тут.
Є маса компаній, які дійсно пропонують кавоварку в оренду, причому найчастіше просувають саме програми «кавоварка безкоштовно». Таке пропонується і для домашніх користувачів, хоча основний контингент, звичайно, офіси. Бонусом пропонується ще й безкоштовне обслуговування техніки. Але безкоштовний сир часто буває відомо де, які можуть бути нюанси в даній схемі, і чи є вони взагалі?
Кофемашина безкоштовно або за «дідівської» схемою?
Оренда кавомашини в 95% випадках пропонується по одній з наступних схем:
1. Оренда «звичайна»
Ви платите фіксовану суму за фіксований час користування. Тут все чесно. Це як прокат автомобілів, велосипедів, ковзанів, вудок та іншого. Зустрічається нечасто, підводних каменів немає. Хіба що треба розуміти, що стан кавомашини, яку вам видадуть може бути від майже нової до критично «ушатанной».
Доцільність — виключно в терміні і тариф використання. Ця схема актуальна, коли треба забезпечити кофемашинами якийсь захід: зустріч, конференцію, ярмарок, виставку тощо Тобто на більш-менш короткий час.
2. Контракт з кавоваркою додачу
Ви укладаєте контракт на покупку кави на певний термін і певний мінімальний обсяг (3-5-25 кг і більше). Вам за це дають «в навантаження» кавоварку, якою ви користуєтеся, поки діє контракт. Більш того, до контракту зазвичай додається обслуговування, тобто спеціально навчена людина буде періодично приїжджати, чистити, змащувати апарат, привозити зерна, лагодити за потребою і навіть безкоштовно, якщо ви, звичайно, не самі зламали кавоварку.
Такий спосіб оренди — найпопулярніший для офісів. З точки зору керівництва організації, яка бере кавоварку в прокат, вона економить гроші на придбання самого пристрою, при цьому кави так і сяк треба купувати, а тут його ще й привозять. Тобто мінімум зусиль для кінцевого результату.
Але є нюанси. Ніхто вам кавоварку просто так покористуватися, звичайно, не дасть. В реальності контракти складені таким чином, що вартість самої оренди кавомашини в них або мізерно мала щодо загальної ціни кави, який ви зобов’язуєтеся купити (наприклад, ви підписуєтеся на покупку 50 кг зерен за 30 000 грн., А вам в оренду на рік дають простенький Бош, який сам по собі коштує 10 000 в магазині), або оренда закладена в націнці на зерно. Наприклад, взяти рівно ті ж у тій же компанії без машини на додачу варто було б на 100 грн. за кг дешевше. Можете порівняти внизу в таблиці ціна на один і той же кави без машини (колонка «кава») і за програмою оренди (колонка «умови»). Іноді за кг одного і того ж кава доводиться віддавати на 200-300 грн. більше. Але іноді ціна однакова, зазвичай це означає, що просто продавати окремо кави без кавоварки в оренду організація не хоче.