Мікрофінансування в Україні переживає свої найкращі часи за останні кілька років. Через посилилися вимог банків до потенційних позичальників людям просто нікуди йти, окрім як в МФО. Дуже швидко та вигiдно можно оформити кредит в МФО «Швидко Гроші«.
Що таке мікрофінансування? Чим ці організації відрізняються від банків? Які типи МФО бувають і чим вони один від одного відрізняються? Як взяти кредит в мікрофінансових організаціях і хто його зможе отримати?
Що таке МФО? Головні відмінності від банків
МФО — це кредитна організація, що надає невеликі позики під відсотки, без застави і поручительства, додаткових документів та інших формальностей.
Сама назва «мікрофінансових» вже говорить про те, що розмір позик тут невеликий, а значить і терміни не будуть тривалими. А ось процентна ставка дуже висока і цьому є відразу кілька пояснень: лояльна перевірка позичальників, високий відсоток схвалень, великий ризик неповернення і т.д.
МФО відрізняються від банків практично всім, починаючи від процедури отримання до погашення позики. Зокрема можна виділити наступні відмітні риси:
Вимоги до клієнта. МФО вставляють мінімальні вимоги до позичальників, які обмежуються повноліттям і громадянством РФ. Банки ж, навпаки, висувають цілий список обов’язкових умов для отримання позики, де є пункти про термін працевлаштування, рівні зарплати і т.д.
Кредитні програми. У МФО можна отримати позику до зарплати на 30 днів або кредит на 1 рік з поступовими платежами. При цьому максимальна сума рідко перевищує 200 тис. Грн. У банку ж можна взяти будь-яку суму на будь-який термін у межах 5-10 років, але отримати тут невеликий кредит на 10-15 тисяч не вдасться.
Процентні ставки. У МФО середня ставка по довгострокових позиках становить 150-200% річних. У банку навіть по найдорожчому експрес-кредиту переплата рідко перевищує 70% на рік.
Процедура оформлення. Процес оформлення в цілому схожий, за винятком кількості питань в анкеті і швидкості оформлення. У МФО рішення щодо позики виноситься в лічені хвилини, тоді як в банку доведеться чекати до 5-7 днів. Більш того, взяти кредит в мікрофінансових організаціях можна перекладом на карту. Тобто для отримання грошей в борг навіть не обов’язково виходити з дому, в той час як жоден банк не надає дистанційних позик через інтернет.
Необхідні документи. Щоб взяти кредит в мікрофінансових організаціях, досить надати паспорт. Отримання позики в банку зобов’язує клієнта зібрати стос паперів: довідку з роботи про зарплату, виписку з банку, зробити сканкопію трудової книжки або принести договір найму.
Перевірка позичальника. Банки ретельно перевіряють позичальника по БКІ, скорингу, дзвонять на роботу, запитують відомості з ПФР і т.д. МФО більш лояльні і часто обмежуються дзвінками на номери контактних осіб та перевіркою в ФССП.